Crna Gora s igračem manje u 96. minuti do pobjede, Srbija na krilima Mitrovića slavila u Litvi

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 11.09.2023.

U skupini G odigrani su susreti šestog kola, a Srbija i Crna Gora opravdale su status favorita i upisale su pobjedu...

Crna Gora je u Litvi nespretno ostala bez pobjede, primila je gol u 94. minuti i samo je remizirala. Zato joj se to vratilo protiv Bugarske kojoj je zabila u 96. minuti za pobjedu.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenuli su Crnogorci dobro, u prvom poluvremenu bili su bolji i vodili su golom Stefana Savića iz 45. minute.

Međutim u drugom dijelu Vujačić je skrivio kazneni udarac i zaradio pritom drugi žuti karton. Spas Delev nije ga realizirao, ali 20-ak minuta kasnije Preslav Borukov ipak je izjednačio.

Kada se već činilo da će susret biti okončan remijem, Stevan Jovetić u 96. minuti donosi pobjedu Crnoj Gori.

Veznjak Varaždina Marko Vukčević igrao je od 84. minute umjesto Marka Jankovića.

Dva boda prednosti nad Crnom Gorom zadržala je Srbija koja je očekivano slavila u gostima kod Litve s 3:1.

Junak Srbije bio je Aleksandar Mitrović koji je u prvom poluvremenu zabio hat-trick, a jedini pogodak za Litvu postigao je Gytis Paulauskas.