Cedevita Junior u prijateljskom susretu nadigrala Zabok

Sportnet, Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.09.2023.

U prijateljskom susretu košarkaši Cedevite Junior upisali su pobjedu protiv Zaboka. Momčad Damira Mulaomerovića, zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, slavila je s 95:78...

Nakon pobjede protiv Borca, košarkaši Cedevite Junior su u najnovijem prijateljskom ispitu uoči nove sezone u Domu košarke slavila protiv momčadi Zaboka rezultatom 95:78.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cedevita Junior je držala kontrolu nad utakmicom od samog starta, tijekom prvog poluvremena imala je prednost u svojim rukama, ali do velikog odmora nije došla do dvoznamenkastog vodstva (44:37).

U nastavku utakmice momčad Damira Mulaomerovića je upalila motore i ubacila u petu brzinu, napadački bila na vrhunskom nivou i u trećoj četvrtini ubacila čak 35 poena. Nakon toga nisu dopustili Zaboku da se vrati u utakmicu.

Renato Serdarušić je bio najbolji strijelac Cedevite s 19 poena, a kapetan Josip Batinić je ubacio 17 koševa. Zabok je predvodio Dino Cinac s 20 poena.

"Ovo je bila prava pripremna utakmica, bio je dosta tvrd i agresivan susret. Ovo nam je četvrta pripremna utakmica, mislim da smo se kroz ovo vrijeme dosta digli, naši mladi igrači su dobro reagirali, pogotovo Bilić i Mršić. Veseli me dobra energija iako naravno ima još stvari na kojima moramo dosta raditi", istaknuo je trener Damir Mulaomerović.

Cedevita Junior: Rašić, Bilić 10, Ljubičić, Kosi 7, Serdarušić 19, Karačić 11, Kučić 7, Allen 13, Mršić 11, Batinić 17. Trener: D.Mulaomerović.

Zabok: Cvitanović 6, Damjanić 3, Cinac 20, Tomić 6, Šustić 10, Antonić 4, Savić 3, Črnjević 12, Rebić 14, Borovčak. Trener: I.Tomas.