EP 2024., skupina D, 6. kolo, 11.09.2023, 18:00 h, Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Jerevan
Suci: Clement Turpin, Nicolas Danos, Cyril Mugnier (Francuska)
Armenija
Armenija
0:1(0:1) Hrvatska
Andrej Kramarić 15'
Hrvatska

Velika pobjeda u Jerevanu, puno bolja Hrvatska slavila unatoč brojnim promašajima

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.09.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. I Armenija se teško nosila s hrvatskom kvalitetom, završilo je 1:0 za Dalićeve izabranike, a trebalo je biti puno uvjerljivije...

Kamo Hovhamisjan
58'
9
Artur Serobjan
58'
14
Norberto Briasco
68'
Oleksandr Petrakov
16
(do 74')
17
(do 84')
Zlatko Dalić

Baš kao što je pristup protiv Latvije bio na visokoj razini, jednako tako Hrvatska je odradila i utakmicu protiv Armenije. Potpuna dominacija i u prvom i u drugom dijelu, nizanje lijepih akcija, udaraca prema gol, ali i dosta promašaja, previše.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u sedmoj minuti Hrvatska je prvi put zaprijetila i pokazala Armencima kako ih čeka teška večer. Ubacio je Perišić za Petkovića koji skreće loptu, ali ona ide koji centimetar pokraj vratnice.

U 15. minuti ipak pogodak. Nakon ubačaja iz kornera lopte je skrenuta prema golu gdje je bio Andrej Kramarić i iz blizine pogodio mrežu, ali slavlje je kratko trajalo, pokazano je zaleđe. Uslijedila je VAR provjera koja je pokazala kako je ipak sve bilo čisto i Hrvatska dolazi do vodstva.

Armenci su odmah zaprijetili povratkom preko svog najboljeg igrača Spertsjana koji je pucao s nekih 18 metara, ali Livaković bilježi jednu od rijetkih obrana.

Hrvatska je nakon toga u potpunosti preuzela igru u svoje ruke i počela je nizati prilike. Ivanušec i Kramarić pucali su u blok, Barišić pokraj gola, a Perišićev pokušaj sjajno je obranio Čančarević.

Baš ništa se nije promijenilo u drugom poluvremenu osim broja pokušaja Hrvatske koji je bio sve veći, a i oni su bili sve opasniji.

Ponovno je dosta toga završavalo u bloku, ali i doslovno centimetar-dva pokraj vratnice. U nizu kvalitetnih situacija treba istaknuti dolazak Kramarića samog pred vratara, zatim njegov pokušaj s ruba 16 metara koji ide vrlo blizu vratnice.

Zatim je u 62. minuti krasnu priliku imao Perišić, Modrić je uzeo loptu i krasno proigrao Perišića koji ulazi u 16 metara i dolazi sam pred vratara, gađa bliži kut, ali Čančarević nekako brani.

Deset minuta kasnije Stanišić se našao u krasnoj prilici, no pucao je pokraj same vratnice, doslovno centimetar ili dva.

Armenci su se trgnuli na ulasku u zadnjih 15 minuta, imali su nešto pokušaja, ali nisu previše zabrinuli Livakovića.

Na drugoj strani nastavili su se nevjerojatni promašaji, Perišićev ubačaj prema Musi, vratar nekako odbija, do Brozovića koji puca, ali od bloka koji centimetar pokraj vratnice.

Ostalo je 1:0, Hrvatska je odnijela potpuno zasluženu pobjedu koja je trebala biti i uvjerljivija.