EP 2024., skupina D, 6. kolo, 11.09.2023, 20:45 h
Wales

Velšani do važne pobjede u Rigi za ostanak u igri za Europsko prvenstvo

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.09.2023.

Osim Armenije i Hrvatske, danas su se u skupini D sastali i Latvija i Wales. Wales nije imao pravo na kiks i nije kiksao...

Vrlo važan susret bio je pred reprezentacijom Walesa koja je protiv otpisane Latvije jednostavno morala do pobjede. Na gostovanju u Rigi slavila je u konačnici s 2:0 i tako ostala u igri za jedno od prva dva mjesta.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poraz bi ostavio Velšane na samo četiri boda što bi mu značajno umanjilo šanse za prolaz, ali ne ga još uvijek u potpunosti otpisalo.

Latvija je i dalje na nuli, nakon ružnog 5:0 poraza u Rijeci, ovdje nije izgledala dramatično bolje, Wales je potpuno dominirao i na kraju zasluženo slavio.

Do vodstva je stigao u 29. minuti preko Aarona Ramseyja koji je pogodio iz kaznenog udarca nakon prekršaja Dubre u 16. metara.

Iako je Latvija bila ta koja je trebala hvatati zaostatak, Wales je pritiskao i stvarao prilike, međutim sve do sudačke nadoknade nije mogao riješiti pitanje pobjednika.

Pogodak je ipak stigao u 96. minuti kada je David Brooks pogodio za konačnih 2:0.

Sljedeću utakmicu Wales će odigrati 15. listopada protiv Hrvatske i tu će morati ići isključivo na pobjedu.