SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 13.09.2023, 16:00 h, ŠRC Stanko Vlainić Dida, Slavonski Brod
Suci: Ivana Martinčić, Sanja Rođak-Karšić, Maja Petravić; 4. sutkinja: Sabina Bolić

Petar Jenjić • srijeda, 13.09.2023.

Nogometaši Hajduka uspješno su krenuli u obranu naslova pobjednika SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Na gostovanju u Slavonskom Brodu protiv Omladinca iz Gornje Vrbe nisu imali nikakvih poteškoća te su upisali visoku pobjedu...

Domagoj Baričević
46'
13
Viktor Kajtazi
46'
9
Fran Kajtazi
70'
17
Krešimir Vidić
71'
20
Gabrijel Milošević
71'
Ivan Leko

Krenula je šesnaestina finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, a u prvoj utakmici Hajduk je prolazak dalje osigurao bez većih problema. Bijeli su gostovali u Slavonskom Brodu kod Omladinca iz Gornje Vrbe, trenutno petoligaša.

Igraj na Gorica - Hajduk na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Branitelj naslova nije imao nikakvih problema te je upisao visoku pobjedu. Na koncu je postigao šest pogodaka, a pet različitih igrača upisalo se u strijelce.

Iz prve prilike na susretu Hajduk dolazi do vodstva u 16. minuti. Dario Melnjak je ubacio s lijeve strane, a Marko Livaja iz voleja skrenuo loptu u mrežu.

Vratar domaće momčadi Toni Soltoković imao je nekoliko odličnih intervencija te je neko vrijeme uspijevao sačuvati mrežu svoje momčadi od drugog gola. Međutim, to je trajalo sve do završnih nekoliko minuta prvog dijela.

U 43. minuti Hajduk je podebljao vodstvo, Livaja je odigrao za Emira Sahitija koji šalje oštru loptu kroz peterac, a na pravom mjestu bio je Ivan Dolček. Strijelac drugog gola imao je jednu veliku priliku iz blizine nešto ranije.

Novi gol Hajduka stigao je u smiraj poluvremena. Anthony Kalik je odigrao za Sahitija koji preciznim udarcem s deset metara matira protivničkog vratara.

U 53. minuti sjajan udarac Kalika obranio je domaći vratar, no u nastavku akcije Livaja ostavlja za Tina Blaža Lauša koji je ušao početkom nastavka te postigao svoj prvijenac za Hajduk. "Petarda" je pukla pet minuta kasnije kada je sjajnim udarcem izvana poentirao Yassine Benrahou.

Marokanac je u 64. minuti stigao do svog drugog pogotka, a ovoga puta poentirao je sa sedam metara nakon povratne lopte Fahda Moufija. Domaćin je do kraja uspio uputiti dva udarca, a posebno se izdvaja Karlo Baričević u 89. minuti kada je obranio Ivan Lučić.