SuperSport HNL, 8. kolo, 15.09.2023, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Zdenko Lovrić, Kristijan Novosel, Ivan Janić; 4. sudac: Antonio Škobić
1:0(1:0) Rudeš
Rudeš

Majstorija Tucija donijela Lokomotivi vrijednu pobjedu, Rudeš ostaje na dnu!

Petar Jenjić • petak, 15.09.2023.

U prvom susretu osmog kola SuperSport HNL-a, do pobjede je stigla Lokomotiva koja je kao domaćin bila bolja od Rudeša. Dvoboj je završio rezultatom 1:0...

Dvoboj dva "podstanara" u Kranjčevićevoj otišao je na stranu Lokomotive koja je kao domaćin minimalno slavila protiv Rudeša i tako ga i poslije osmog kola ostavila bez pobjede.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije to bila prilikama obilata utakmica, a jedan pogodak, jedan majstorski potez odlučio je pobjednika. Lokosi su se tako, barem privremeno, izjednačili s Goricom na ljestvici s devet bodova.

Prvi udarac na susretu uputio je domaćin, pucao je Vinko Petković, ali uhvatio je loptu Nikola Čavlina bez prevelikih poteškoća. Lokosi su mogli biti zabiti preko Viktora Kanižaja koji je išao praktički sam pred vratara, ali odlučio se na odigravanje za Ivana Bulatovića. Nije bilo sreće za domaće.

Lokomotiva je ipak povela u 39. minuti. Indrit Tuci imao je nekoliko zapaženih trenutaka ove sezone s asistencijama, a danas se upisao i u strijelce - i to na sjajan način. Izveo je slobodan udarac s 25 metara, prebacio živi zid i matirao Karla Kralja.

Nastavak nije ponudio previše uzbuđenja, kako na jednoj, tako i na drugoj strani. Izdvaja se dobar pokušaj Rudeša iz 81. minute preko Luke Pasaričeka koji je opalio izvana, ali je lopta otišla malo kraj stative. Odmah nakon toga uslijedio je pokušaj Lokomotive koji je završio kraj gola.

Do kraja se rezultat više nije promijenio. Dvije situacije imala je Lokomotiva, jednu preko Vladana Bubanje, a drugu preko Fete Fetaija, no bez uspje. Naravno, kudikamo zadovoljniji bio je današnji nominalni domaćin koji je odnio sva tri boda i mirnije sada može čekati gostovanje kod Hajduka na Poljudu.