Kramarić zabio u pobjedi Hoffenheima, Majer asistirao u slavlju Kovačevog Wolfsburga

Petar Jenjić • subota, 16.09.2023.

Odigrano je pet utakmica četvrtog kola njemačke Bundeslige, a posebno se izdvaja pogodak Andreja Kramarića u pobjedi njegovog Hoffenheima kod Kölna. Wolfsburg Nike Kovača na domaćem je terenu svladao Union Berlin uz asistenciju Lovre Majera...

Treću vezanu pobjedu upisao je Hoffenheim, a danas je slavio u gostima kod Köln s 3:1. Današnji domaćin ostaje u zoni ispadanja sa samo jednim osvojenim bodom.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon samo 48 sekundi gostujuća momčad stigla je do prednosti. Lopta je prošla kroz peterac i došla do Andreja Kramarića na šest metara, a hrvatski reprezentativac to ne propušta. Udarcem isprve matira vratara Kölna.

Hoffenheim je do drugog gola stigao u 28. minuti preko Floriana Grillitscha koji je iskoristio katastrofalnu reakciju domaćeg vratara koji je istrčao predaleko, a Austrijanac poentirao s pola terena u prazan gol.

Za 3:0 poentirao je sjajnim udarcem izvana Maximilian Beier u 52. minuti, a devet minuta kasnije domaćin je smanjio zaostatak preko Daviea Selkea. Köln je ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Rasmusa Carstensena, ali rezultat se više nije promijenio.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za goste.

Do treće pobjede sezone stigao je RB Lepizig koji kod kuće nije imao problema protiv Augsburga te mu nanio drugi poraz sezone. Slavio je rezultatom 3:0.

Nakon samo sedam minuta igre Leipzig je stigao do vodstva preko Xavija Simonsa koji je najbolje reagirao na ubačaj Loisa Opende. Asistent za prvi pogodak upisao se u strijelce u 11. minuti, a asistirao mu je strijelac prvog gola.

Sjajno prvo poluvrijeme domaćina potvrdio je David Raum pogotkom u 27. minuti. U ostatku utakmice rezultat se više nije promijenio.

Dion Drena Beljo krenuo je u početnoj postavi, a izašao je iz igre na poluvremenu. David Čolina nije bio u sastavu gostiju.

Niko Kovač stigao je do treće pobjede sezone s Wolfsburgom, a danas je na domaćem terenu slavio protiv Union Berlina s 2:1. Momčad se tako uspješno oporavila od poraza kod Hoffenheima u prošlom kolu.

Wolfsburg je poveo u 12. minuti igre kad su kombinirali Lovro Majer i Jonas Wind, a danski nogometaš poentirao za 1:0. Međutim, vodstvo domaće momčadi trajalo je samo do 28. minute kada je rezultat poravnao Christopher Trimmel na asistenciju Aisse Laidounija.

Joakim Maehle upotpunio je danski dan na Volkswagen Areni u 31. minuti kada je vratio domaćina u vodstvo. Bio je to zaista sjajan volej s 20 metara, neobranjivo u sami kut.

Stanje na semaforu više se nije promijenilo. Majer je za Wolfsburg igrao do 72. minute, dok je u 73. za goste ušao u igru Josip Juranović.

Neporažena ostaje Borussia Dortmund koja je danas stigla do druge pobjede sezone. Nije bilo lako u gostima kod Freiburga, ali pišu se tri boda rezultatom 4:2.

Gosti iz Dortmunda poveli su u 11. minuti preko Matsa Hummelsa koji je poentirao nakon kornera Juliana Brandta. Rezultat je izgledao izvrsno za Borussiju sve do sudačke nadoknade prvog dijela kada je Freiburg stigao do potpunog preokreta. Zabijali su Lucas Holer i Nicolas Hofler.

Donyell Malen vratio je goste pogotkom nakon točno sat vremena igre. Freiburg je ostao s igračem manje zbog isključenja Hoflera, a gosti su to iskoristili u 88. minuti kada je za 3:2 poentirao Hummels. Pobjedu je u sudačkoj nadoknadi potvrdio Marco Reus.

Četvrtu prvenstvenu utakmicu, a treće slavlje, upisao je Stuttgart koji je bio uspješan u gostima kod Mainza. Slavio je rezultatom 3:1 i ostavio domaću momčad na pretposljednjem mjestu.

Stuttgart je poveo u 56. minuti preko Serhoua Guirassyja, da bi 14 minuta kasnije domaćin izjednačio preko Leandra Barreira. Gvinejac u dresu gostiju svojim drugim pogotkom vratio je Stuttgart u vodstvo, a pobjedu je potvrdio u sudačkoj nadoknadi svojim trećim pogotkom.