Karlovac u sudačkoj nadoknadi do pobjede, Jadran LP preuzeo vrh ljestvice

Petar Jenjić • subota, 16.09.2023.

Odigrano je preostalih sedam utakmica SuperSport Druge NL. Vrh ljestvice preuzeo je Jadran LP koji je slavio u gostima kod Jadran Poreča, dok je Karlovac u sudačkoj nadoknadi ipak došao do bodova protiv Grobničana...

Do treće pobjede sezone stigao je Bjelovar koji je na domaćem terenu s 4:0 bio bolji od Krka te mu tako nanio drugi poraz. Poveo je u završnici prvog poluvremena zahvaljujući golu Jovana Motike iz penala, a isti igrač poentirao je i početkom nastavka.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U ostatku susreta Bjelovarčani su postigli još dva pogotka. Prvo je u 85. minuti poentirao Josip Čikvar, da bi dvije minute kasnije mrežu zatresao Nino Stojanović.

Drugu pobjedu sezone upisale su Hrvace koje su na domaćem terenu svladali Dugo Selo rezultatom 2:1. U vodstvo ih je doveo Pjero Škarić u 21. minuti, za goste je poentirao Matija Fintić u 58., a sva tri boda domaćinu je donio Josip Glavović u 88. minuti.

U dvoboju dva Jadrana u Poreču do pobjede su stigli gosti iz Ploča koji su slavili s 3:0. Sva tri pogotka postigli su u razmaku od 48. do 52. minute, a strijelci su bili redom: Nikola Rodin, Karlo Taslak i Frano Medić.

Današnjim bodovima Jadran LP preuzeo je vrh ljestvice s 11 bodova, jednim više od Radnika iz Križevaca, s omjerom od tri pobjede i dva remija. Porečani ostaju posljednji s jednim bodom.

U zagrebačkom dvoboju do pobjede je protiv Trnja stigla Kustošija koja je slavila s 4:0. Momčad je do druge pobjede stigla pogocima Karla Igora Majića, Dina Tomasa i Frana Petkovića koji je postigao dva gola.

Hrvatski dragovoljac slavio je u Slavonskom Brodu protiv Marsonije rezultatom 3:1. Druga im je to ove sezone, kao što je i domaćinu drugi poraz ukupno.

Goste je u vodstvo doveo Sven Adžaga u 28. minuti, da bi za 2:0 zabio Seth Amoateng u 67. Domaćin je smanjio preko Selmira Mahmutovića u 78., da bi konačan rezultat postavio Leo Perić u sudačkoj nadoknadi.

Posljednja utakmica dana odigrana je u Karlovcu gdje je istoimeni domaćin uspješno odradio susret protiv Grobničana, slavio 2:1 i tako stigao do druge pobjede sezone.

U vodstvo ih je doveo Gordan Bunoza u 61. minuti, Basit Akinola Jabita poravnao je rezultat sedam minuta kasnije, a pobjedu domaćin donio je Goran Paracki u sudačkoj nadoknadi. Dodajmo i da su gosti ostali s igračem manje nakon isključenja Marka Ravlije.

Dvoboj Belišća i Mladost Ždralova završio je bez pogodaka. Domaćin tako ostaje na dva osvojena boda, dok Mladost ima šest više.