Hrvatska razbila Njemačku na startu Elitnog kruga kvalifikacija za SP!

Petar Jenjić • subota, 16.09.2023.

U prvom susretu Elitnog kruga kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo do pobjede je stigla Hrvatska. Izabranici Marinka Mavrovića s 5:1 bili su bolji od Njemačke...

Hrvatska futsal reprezentacija na najbolji mogući način je otvorila nastup u Elitnom krugu kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo - uvjerljivom pobjedom.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izabranici Marinka Mavrovića gostovali su u Chemnitzu kod Njemačke koju su potpuno nadigrali, svladali je s visokih 5:1 i zasjeli na prvo mjesto skupine C, s obzirom na to da su Slovačka i Francuska odigrale 4:4.

Hrvatska je povela nakon 13 minuta igre pogotkom Antonija Sekulića, a vodstvo je bilo kratkog vijeka. Odmah nakon toga Nijemci poravnavaju rezultat preko Luis Guilherme Drees Rodrigueza.

Gosti se vraćaju u vodstvo u 15. minuti preko Kristijana Postružina, a do kraja poluvremena stižu do trećeg gola zahvaljujući Duji Kusturi koji poentira za 3:1.

Odmah početkom nastavka Kristian Čekol zabio je za 4:1, da bi konačan rezultat postavio Luka Perić. Odlična predstava za otvaranje kvalifikacija.

U sljedećem kolu Hrvatska će igrati u Puli protiv Slovačke, a dvoboj je na rasporedu 20. rujna.