SuperSport HNL, 8. kolo, 16.09.2023, 19:30 h, Rujevica
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Nikola Kečkiš (Virovitica), Ivan Starčević (Bjelovar)
Petar Pušić 85'
Osijek

Pjacina simultanka početkom drugog dijela osigurala bodove Rijeci protiv Osijeka

Mihaela Bradovski • subota, 16.09.2023.

Drugi subotnji dvoboj osmog kola SuperSport HNL-a donio je dobru predstavu Rijeke koja je slavila protiv Osijeka s 2:1. Osijek se trgnuo u završnici susreta, ali nije uspio doći do poravnanja...

Rijeka je odigrala odličnu utakmicu protiv Osijeka i upisala je vrlo važnu pobjedu. Kreirao ju je Marko Pjaca s dva krasna gola, ali i općenito odličnim nastupom.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osijek je potpuno podbacio, izgledao je vrlo loše, rijetko je prijetio i teško je izdržavao kada bi Rijeka podigla ritam. U konačnici je i dobro prošao, prijetio mu je puno teži poraz te je unatoč skromnom nastupu uspio u završnici smanjiti zaostatak. Deset minuta prije kraja susreta omjer udaraca na gol iznosio je 23:2 u korist Rijeke što puno govori kako je izgledao ovaj susret.

Riječani su već u prvom poluvremenu imali niz situacija u kojima lopta jednostavno nije htjela u mrežu. Osijek je pak pogodio mrežu Labrovića, ali iz očitog zaleđa Pušića te pogodak opravdano nije priznat.

Na drugoj strani Janković, Pjaca, Pašalić i Ivanović stvarali su ogromne probleme svojim čuvarima konstantnim kretanjem i aktivnošću na terenu.

U posebnim problemima bio je Šime Gržan kojeg je Pjaca u nekoliko navrata izbacio iz ravnoteže i lakoćom ga se i riješio.

Na odmoru je bilo na semaforu 0:0, a već početak drugog dijela donio je naznake kako bi uskoro mogli vidjeti pogodak.

Prvo je Malenica uspio obraniti pokušaj Fruka, a u 50. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Marko Pjaca povukao je loptu i odlučio se na udarac s više od 20 metara, snažno i vrlo precizno u donji kut, Malenica nije uspio dohvatiti loptu.

Erupcija oduševljenja navijača i zbog Rijeke, ali i Pjace, reakcija suigrača najbolje je pokazala koliko im je značio njegov pogodak.

Niti deset minuta kasnije nova Pjacina majstorija. Ušao je u 16 metara, lakoćom izbacio Gržana pa još jednog braniča i onda od vratnice pogodio za 2:0!

Nastavila je Rijeka s odličnom igrom, nizala je prilike i puno promašivala. Ivanović je u nekoliko navrata bio u sjajnoj situaciji, ali nije uspio pogoditi mrežu.

I umjesto da Rijeka dovrši posao i mirno privede susret kraju, Osijek smanjuje na 2:1 u samoj završnici te se vraća u utakmicu. Lijepa akcija i ostanak Pušića samog pred golom za 2:1.

Do kraja susreta ipak promjena nije bilo, Rijeka je zasluženo upisala sva tri boda.