Barcelona pregazila Real Betis, prva pobjeda Mallorce

Petar Jenjić • subota, 16.09.2023.

Odigrane su još dvije utakmice petog kola španjolske Primere, a u onoj zanimljivijoj, do pobjede je stigla Barcelona koja je slavila protiv Real Betisa. Prvo slavlje sezone upisala je i Mallorca koja je slavila kod Celte Vigo...

Bez većih poteškoća posao je odradila Barcelona koja je na domaćem terenu visoko slavila protiv Real Betisa s 5:0. Tako je stigla do četvrte pobjede sezone kojom je barem privremeno skočila na prvo mjesto.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na debiju u dresu Barcelone do pogotka je stigao Joao Felix koji je najbolje reagirao na ubačaj Oriola Romeua. Prvi udarac je promašio, ali je iz drugog, uz malo sreće, skrenuo loptu u gol.

Nije dugo trebalo domaćoj momčadi za drugi pogodak, a ovoga puta Joao Felix našao se u ulozi asistenta. Lijepo je proigrao Roberta Lewandwoskog, a klasa kao što je poljski napadač to ne propušta realizirati iz blizine.

Do trećeg pogotka Katalonci su stigli u 62. minuti kada je iz slobodnog udarca pogodio Ferran Torres. Uspio je provući loptu pokraj živog zida. Nije se dugo čekalo na četvrti, tek četiri minute, a tada je sjajnim udarcem izvana poentirao Raphinha.

Konačan rezultat i visoku pobjedu svoje momčadi potvrdio je Joao Cancelo koji je zabio u 81. minuti.

U ranije odigranoj utakmici Mallorca je stigla do prve pobjede sezone, a slavila je u gostima kod Celte Vigo s 1:0. Junak susreta bio je Vedat Muriqi koji je poentirao u 85. minuti.