Roma 7:0(3:0) Empoli
Empoli

Roma namjestila nišanske sprave i deklasirala Empoli

Krešimir Milić • nedjelja, 17.09.2023.

Sve do četvrtog kola čekala je momčad Josea Mourinha na pobjedu, a onda se protiv Empolija ispuhala za sve dosad. Sedam golova su zabili u prvoj prvenstvenoj pobjedi ove sezone…

Nikako nije išlo od početka sezone za Romu u prvenstvu. Prvo su remizirali sa Salernitanom pa onda upisali i dva poraza od Milana i Verone, ali danas su naplatili sve nedaće iz prva tri kola. Za njih je bila četvrta sreća za rapsodiju na Olimpicu u kojoj su gledatelji uživali u golgeterskoj večeri Rominih napadača.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sa 7:0 su ispratili Empoli iz glavnog grada, a prvi gol u dresu Rome zabio je i Romelu Lukaku koji se izgleda vratio u golgetersku formu s obzirom da je zabio i dva gola Estoniji u utorak. Već u 2. minuti nakon jedanaesterca povela je Roma golom Paula Dybale, a u 9. Renato Sanchez zabio je za 2:0 da bi do 3:0 došli nakon autogola Alberta Grassija.

Nastavilo se i u drugom dijelu kad je na 4:0 povisio svojim drugim golom Dybala u 55. minuti. Bryan Cristante u 80. je zabio za 5:0, a dvije minuta kasnije povisio je Lukaku na 6:0. Konačnih 7:0 postavio je Gianluca Mancini u 86. minuti.

Nakon ove pobjede Roma je na 12. mjestu u Serie A s četiri boda, a Empoli je na začelju prvenstvene ljestvice bez bodova.