Real Madrid preokretom nastavio u savršenom nizu

Krešimir Milić • nedjelja, 17.09.2023.

Slavljem protiv Real Sociedada upisali su petu pobjedu zaredom u prvenstvu. Luka Modrić je ušao u drugom poluvremenu…

Nastavio se savršeni niz Real Madrida i nakon 5. kola La Lige. Na obnovljenom Santiago Bernabeu dočekali su Real Sociedad i slavili s 2:1.

Gosti su imali vodstvo tijekom cijelog prvog dijela do kojeg su došli u 5. minuti kad je zabio Ander Barrenetxea. No već na početku drugog dijela kreće preokret Reala.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za izjednačenje je zabio Federico Valverde u 46. minuti, a Joselu zabija za 2:1 u 60. za preokret. Luka Modrić ušao je u igru u 62. minuti kad je zamijenio Aureliena Tchouamenija.

Real Madrid je vodeći u La Ligi s 15 bodova i jedini stopostotan nakon pet odigranih utakmica. Real Sociedad je na 11. mjestu sa šest bodova.

U ranijem terminu petog kola španjolske La Lige, a u svom četvrtom nastupu, nogometaši Seville ostvarili su premijernu pobjedu, pobijedili su na domaćem terenu protiv Las Palmasa 1:0.

Sevilla je do ove pobjede imala tri poraza u tri utakmice i bila na dnu ljestvice. Za premijernu pobjedu zaslužan je Dodi Lukebakio koji u igru ušao u 61. minuti, a deset minuta kasnije zabio je gol za pobjedu. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Sevillu.

Sevilla se sad nalazi na 17. mjestu s tri boda, dok je Las Palmas 19. s dva boda.

Pobjede su danas upisali Villarreal i Getafe. Žuta podmornica slavila je na domaćem terenu protiv Almerije s 2:1 golovima Morena(45-+5.) i Sorlotha (90.+4.) dok je Akieme (44.) zabio za goste. Getafe je kod kuće slavio protiv Osasune s 3:2 golovima Mitrovića (36.), Carmona (51.) i Maksimovića (86.), dok su za Osasunu zabili Munoz (45.) i Budimir (57. – 11m).