Liga prvaka, skupina G, 1. kolo, 19.09.2023, 18:45 h
Young Boys 1:3 RB Leipzig
RB Leipzig

Odličan start Leipziga i očekivana pobjeda u gostima kod Young Boysa

Branimir Korać • utorak, 19.09.2023.

U susretu prvog kola skupine G Young Boys je ugostio momčad Leipziga koji je potvrdio status favorita i upisao je pobjedu 3:1. Švicarci su na odmoru bili u egalu, ali u nastavku susreta gosti su ipak otišli do tri boda.

Leipzig nije kiksao na otvaranju Lige prvaka u Bernu kod Young Boysa. Nije ga poremetio niti pogodak Young Boysa s kojim je domaćin došao do poravnanja i na odmor odnio 1:1.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u trećoj minuti Leipzig je stigao do vodstva. Ušao je odlično u utakmicu i odmah počeo prijetiti, stvarati prilike, a u trećoj minuti nakon ubačaja iz kornera Mohamed Simakan zabija za vodstvo.

Nastavio je Leipzig napadati i stvarati prilike i nakon postignutog pogotka, ali nije uspio povećati prednost.

Nakon nekoliko neiskorištenih dobrih situacija, stigla je kazna u 33. minuti kada je Meschack Elia lijepim pogotkom izjednačio na 1:1.

U narednim minutama osokoljeni Švicarci pokušali su doći do preokreta, ali nisu uspjeli i u završnici prvog poluvremena gosti su mogli do drugog pogotka, ali Openda nije zabio.

Ipak u drugom poluvremenu Leipzig je stigao do zaslužene pobjede. Izdržao je domaćin do 20 minuta prije kraja, ali onda Xavier Schlager zabija za vodstvo Leipziga, a u sudačkoj nadoknadi Benjamin Šeško pogađa za konačnih 3:1.