Sportnet

Brozović asistent u pobjedi Al Nassra u Ligi prvaka

Krešimir Milić • utorak, 19.09.2023.

Hrvatski veznjak jedan je od zaslužnijih za pobjedu na gostovanju u Iranu. Savladali su s 2:0 Persepolis…

Grupnu fazu Azijske lige prvaka Al Nassr otvorio je pobjedom 2:0 na gostovanju kod iranskog Persepolisa.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedan od boljih igrača na ovom susretu bio je hrvatski veznjak Marcelo Brozović koji je upisao asistenciju za prvi gol. Započeo je u 62. minuti akciju, odigrao dupli pas s Ronaldom i prošao u kazneni prostor te u sredini na osam metara od gola pronašao Abdulrahmana Ghareeba koji se upisao i u asistente.

Saudijski veznjak proigrao je sunarodnjaka Mohammeda Qassema koji je utrčao u šesnaesterac i pogodio bliži kut za 2:0 Al Nassra. Na ovom gostovanju igrali su Cristiano Ronaldo, Sadio Mane, Otavio i Aymeric Laporte od zvijezda. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović igrao je do 80. minute.

Al Nassr je usamljen na vrhu nakon prvog kola s tri boda, a po jedan imaju Al Duhail iz Katara i Istiqlol Dushanbe iz Tadžikistana dok je Persepolis zadnji bez bodova trenutno.