Napoli i Real Madrid u dramatičnim završnicama do tri boda

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.09.2023.

U skupini C Lige prvaka Napoli i Real Madrid u završnici su uspjeli doći do zaslužena tri boda. Napoli u gostima kod Brage, a Real kod kuće protiv Union Berlina...

Braga - Napoli 1:2

Napoli je odradio dobru utakmicu u gostima kod Brage i upisao je slaviti iako je do pobjede stigao vrlo teško.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sredinom prvog dijela na svakoj strani po jedna krasna krilika u kratkom razdoblju. Prvo je Osimhen zatresao gredu, a onda je na drugoj strani Horta iz blizine pucao glavom pokraj gola.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Napoli je ipak stigao do vodstva. Nakon ubačene lopte u 16 metara, ona dolazi do Di Lorenza koji puca, a lopta od grede ide u mrežu.

Napoli je imao veliki broj prilika, ali lopta nije htjela u mrežu i onda je u 84. minuti stigla kazna. Ubačena lopta u 16 metara dolazi do Brume koji poravnava na 1:1.

Ipak u 88. minuti Napoli vraća prednost, zasluženo. Kada već njegovi igrači nisu mogli zabiti, autogol je postigao Diakhate nakon oštrog ubačaja Zielinskog lopta se od njega odbija u mrežu.

Promjena više nije bilo, domaćin je krenuo po poravnanje, ali nije mu to uspjelo.

Real Madrid - Union Berlin 1:0

Vrlo dobra utakmica na otvaranju skupine C, Real je ugostio Union Berlin i dosta se namučio za pobjedu u ovom susretu.

No uspio je, u 94. minuti nakon dosta gužve u 16 metara lopta dolazi do Judea Bellinghama koji zabija za pobjedu.

U konačnici zaslužena pobjeda Reala koji je bio bolji protivnik i imao je puno više prilika za doći do sva tri boda.

Luka Modrić bio je među boljim pojedincima Reala u 80 minuta provedenih na terenu nakon čega je napustio igru, a zamijenio ga Brahim Diaz.

Kod gostiju svih 90 minuta odradio je Josip Juranović.