Hrvatske nogometašice preokretom svladale Rumunjsku na početku Lige nacija

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 22.09.2023.

Odličan početak Lige nacija za hrvatske nogometašice. U prvom kolu skupine 2 u ligi B Hrvatska je slavila protiv Rumunjske...

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u svom je prvom nastupu u Ligi nacija u susretu skupine 2 Lige B u Varaždinu svladala Rumunjsku s 2:1 (1:1).

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rumunjska je povela golom Kristine Carp (31), no Ivana Rudelić (45+1) je sjajnim lobom s više od 40 metara uspjela poravnati u posljednjim sekundama prvog poluvremena, da bi Petra Pezelj (54) u nastavku kompletirala preokret.

U drugom dvoboju ove skupine Finska je na svom terenu nadigrala Slovačku s 4:0 (3:0).

Hrvatska će sljedeći nastup imati već za četiri dana kada će gostovati kod Slovačke u Senecu.

Četiri pobjednika skupina u Ligi B ostvarit će plasman u Ligu A. Četiri drugoplasirane ekipe igrat će protiv trećeplasiranih ekipa iz Lige A te će pobjednik svake od tih utakmica igrati u Ligi A, a poraženi u Ligi B. Tri najbolje trećeplasirane ekipe igrat će protiv triju najboljih drugoplasiranih ekipa iz Lige C, pobjednice će igrati u Ligi B, a poražene u Ligi C. Najlošija trećeplasirana ekipa i četiri četvrtoplasirane ekipe ispadaju u Ligu C.