Futsal Dinamo pregazio Olmissum, Uspinjača izvukla bod u Vrgorcu

Petar Jenjić • petak, 22.09.2023.

Odigrane su tri utakmice prvog kola SuperSport 1. HMNL, a u derbiju kola Futsal Dinamo potpuno je razbio Olmissum. Square je slavio protiv Crnice, dok su Vrgorac i Uspinjača Gimka remizirali...

U reprizi finala iz prošle sezone, Futsal Dinamo je u "dvojci" Doma sportova bio bolji od Olmissuma s visokih 6:1 i na najbolji mogući način otvorio sezonu protiv velikog konkurenta. Uz to, poslao je i poruku svim ostalim konkurentima.

Igraj na utakmice SuperSport 1. HMNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon nešto više od pet minuta igre Dinamo je poveo, a poentirao je Neven Zonjić. Olmissum je napravio šest prekršaja u prvom poluvremenu što je značilo udarac s deset metara domaće momčadi. Pucao je Kristian Čekol, ali Nikola Čizmić je obranio. Međutim, odmah nakon toga Čekol je asistirao, a Mateo Mužar poentirao.

Tim je rezultatom završeno prvo poluvrijeme, a Dinamo je u četvrtoj minuti nastavka stigao do novog gola, a zabio ga je Filip Novak. Nakon što je Olmissum propustio kontru dva na jedan, na drugoj strani prvak Hrvatske stiže do četvrtog gola, zabio je autogol Božo Sučić.

Gosti su nakon toga igrali s golmanom-igračem, a Mužar je to iskoristio za udarac preko cijelog terena te po drugi puta poentirao na susretu. Omišani su nakratko ublažili poraz nakon autogola Antonija Konsua, da bi konačnih 6:1 postavio Mihovil Prgomet.

Vrgorac je ispustio pobjedu kod kuće protiv Uspinjače Gimke, a dvoboj je završio rezultatom 3:3. Nakon prvog poluvremena domaćin je imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Josip Sesar i Mateo Kozarić.

Ajdin Ramić i Martin Šundov donijeli su gostima poravnanje, no u 34. minuti Sesar svojim novim golom vraća Vrgorac u vodstvo. Ipak, u posljednjoj minuti Lovro Cigler zabio je za konačnih 3:3.

Square nije imao prevelikih problema protiv Crnice koju je na domaćem terenu svladao s 4:0. Nakon prvog poluvremena vodio je pogotkom Gordana Duvančića, da bi u nastavku pobjedu podebljali: Mirko Hrkać, Mato Đuraš i Zoran Primić.