Belišće iznenadilo Trnje i upisalo prvu pobjedu, Jadran iz Ploča drži vrh kao jedini neporaženi

Branimir Korać • subota, 23.09.2023.

Odigrani su svi preostali susreti šestog kola SuperSport Druge NL. Još je samo jedna momčad koja ne zna za poraz i jedna koja još uvijek nema pobjedu, riječ je o dva Jadrana...

Nogometaši Belišća stigli su do prve ovosezonske pobjede. Gostovali su kod Trnja i iznenadili ga uvjerljivo slaveći s 3:0. U vrlo važnom trenutku Belišće je povelo, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela preko Silvija Anočića, a onda je u drugom dijelu prvo Antonio Marić pomogao autogolom pa u 77. minuti Dominik Dubravac povisio na konačnih 3:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladost je u Ždralovima slavila s 3:1 protiv Opatije i tako je petu utakmicu zaredom bez poraza. U tom nizu upisala je tri pobjede, a treća je ostvarena protiv neugodne Opatije koja je postigla posljednja dva gola na susretu, ali jedan od njih bio je autogol.

Mladost je u prvom dijelu došla do dva gola prednosti zahvaljujući Luki Pisačiću da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Goodness Ajayi smanjio na 2:1. U drugom dijelu točku na i stavio je autogolom kapetan gostiju Edin Junuzović.

Dugo Selo upisalo je uvjerljivu pobjedu 4:0 protiv Hrvatskog dragovoljca. Sead Halilović upisao je prvu pobjedu na klupi Dugog Sela i to zahvaljujući dvojcunKarlo Darojković i Jacob Tarasenko koji su postigli po dva pogotka.

Karlovac je povezao dvije pobjede slaveći u gostima kod Hrvaca s 1:0. Jedini strijelac bio je Josip Budimir koji je pogodio u 29. minuti, sedam minuta nakon što je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Petra Tankosića.

Radnik iz Križevaca potvrdio je sjajnu formu pobjedom 4:1 protiv Marsonije. Ovo mu je treća uzastopna pobjeda, a po dva gola postigli su Mateo Dunić i Ivo Vukić dok je za gosre pogodio Ermin Huseinbašić.

Porečki Jadran jedini je još uvijek bez pobjede, a novi poraz upisan je u gostima kod Krka koji je slavio s 1:0. Pobjedu domaćinu donio je iz kaznenog udarca u 53. minuti Marko Jelić.

Lider SuperSport Druge NL je Ladran iz Ploča koji jedini još uvijek ne zna za poraz. Novu pobjedu upisao je protiv Kustošije koju je svladao s 3:1. Ante Glavina, Frano Medić i Jozef Kuqi bili su strijelci za domaćina dok je pogodak za goste iz kaznenog udarca u 87. minuti postigao Davor Lovren, mlađi brat bivšeg Vatrenog Dejana Lovrena.