Branimir Korać • subota, 23.09.2023.

U prtom kolu Serie A Juventus je gostovao kod Sassuola i upisao poraz 4:2 Lazio je pak na svom travnjaku ugostio Monzu te se morao zadovoljiti remijem 1:1...

U petom kolu Juventus je upisao prvi ovosezonski poraz. U gostima kod Sassuola nije izgledao dobro i poražen je s 4:2 u susretu koji će ostati u sjećanju i zbog nespretnog autogola Gattija u sudačkoj nadoknadi koji je i definitivno otklonio svaku dvojbu oko pobjednika.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već kod prvog gola Laurientea u 12. minuti kiksao je Szczesny koji je imao loptu u rukama, ali ona mu je pobjegla i odbila se u gol.

Juventus je poravnao u 21. minuti, Chiesa je ubacio, na loptu su išli Vina i McKennie, Vina je bio brži, ali je loptu ugurao u svoju mrežu.

Na odmor se ipak otišlo uz vodstvo Sassuola. Dobru polukontru preciznim udarcem sa 17 metara zaključio je Berardi.

U drugom dijelu Juventus je tražio poravnanje i do njega je došao pogotkom Chiese u 78. minuti.

Završnica je ipak pripala domaćinu. U 83. minuti Pinamonti je bio na pravom mjestu i odbijenu loptu od strane vratara glavom je poslao u mrežu.

Posljednji pokušaji Juventusa nisu bili uspješni i onda u 95. minuti Gatti pogađa svoju mrežu, Szczesny mu je dodao loptu gotovo s aut linije, a on ju je iz prve bez gledanja vratio prema golu gdje poljski vratar još nikako nije mogao doći i ona je završila u mreži.

Martin Erlić predvodio je Sassuolo kao kapetan i odradio je svih 90 minuta.

U drugom susretu Lazio je odigrao samo 1:1 protiv Monze. Poveo je golom Immobilea u 12. minuti iz kaznenog udarca, a u 36. minuti Roberto Gagliardini je izjednačio na 1:1. Toma Bašić i Mirko Marić nisu ulazili u igru.