Mario Pašalić do 50. pogotka u Ligama petice, sjajan gol Dimarca donio pobjedu Interu

Petar Jenjić • nedjelja, 24.09.2023.

Odigrane su tri utakmice petog kola talijanske Serie A, a posebno se izdvaja pogodak Marija Pašalića u pobjedi Atalante protiv Cagliarija. Inter je zahvaljujući sjajnom pogotku Federica Dimarca slavio kod Empolija...

Nakon visoke pobjede protiv najvećeg rivala, Inter je gostovao kod Empolija, a dvoboj je odlučio jedan pogodak. Za puni plijen momčadi iz Milana sjajno je izvana pogodio Federico Dimarco u 51. minuti susreta. Tako ostaje na vrhu s maksimalnim učinkom.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do pobjede, treće ove sezone, stigla je Atalanta koja je na domaćem terenu s 2:0 bila bolja od Cagliarija. Postigla je po jedan pogodak u svakom poluvremenu i tako protivniku nanijela treći poraz sezone.

Atalanta je povela nakon 33 minute igre kada je Charles De Ketelaere dobio jednu dugačku loptu, ušao u kazneni prostor i odigrao za Ademolu Lookmana koji lako iz blizine je skreće u gol.

Mario Pašalić ušao je u igru u 67. minuti, a devet minuta kasnije upisao se u strijelce. Hrvatski nogometaš kombinirao je s Luisom Murielom, ušao u šesnaesterac i skrenuo loptu u sami desni kut. Ovo mu je bio 50 pogodak u Ligama petice u karijeri.

Marko Rog nije bio u kadru gostiju zbog ozljede.

Fiorentina je slavila s 2:0 u gostima kod Udinesea. Za vodstvo je u 32. minuti zabio Lucas Martinez Quarta, a pobjedu je u samoj završnici potvrdio Giacomo Bonaventura.

Josip Brekalo krenuo je u početnoj postavi, a izašao je iz igre u 65. minuti, dok Antonio Tikvić nije ulazio za domaću momčad.