SuperSport HNL, 9. kolo, 24.09.2023, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Duje Strukan (Split), Dario Kolarević (Zagreb), Dominik Benković (Zaprešić)
Niko Galešić 39'
Rijeka

Siromašan dvoboj u Koprivnici obilježio krasan pogodak Galešića

Branimir Korać • nedjelja, 24.09.2023.

U pretposljednjem susretu devetog kola SuperSport HNL-a Rijeka je slavila u Koprivnici s 1:0. U susretu koji nije oduševio trenutak odluke dogodio se u završnici prvog dijela kadanje Galešić nakon krasnog solo prodora donio svojoj momčadi pobjedu...

Dvoboj u Koprivnici nekako nam je bio uvod u ono što nas čeka u narednim mjesecima, vrijeme koje više nije idealno za igru, tmurna atmosfera, travnjak koji ne "zove na nogomet", no Slaven Belupo i Rijeka odigrali su korektnu utakmicu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Potez o kojem će se danima pričati je onaj Nike Galešića s kojim je doveo Rijeku do vodstva. Fantastičnim prodorom došao je do sjajne prilike za pogodak i realizirao ju je te zaslužio pljesak i domaćih navijača za ovu velemajstoriju.

Već u trećoj minuti Rijeka je imala prvu priliku kada je nakon ubačaja iz kornera glavom pucao Galešić, ali pokraj gola i to je do pogotka bila i najbolja i u biti jedina konkretna prilika Rijeke.

Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno, teško je reći da je tu netko bio bolji, prilika je bilo vrlo malo, a taj sjajan gol Galešića bio je ujedno i jedino uzbuđenje.

Igrala se 39. minuta kada je Galešić dobio loptu na svojih 30 metara, lagano krenuo prema naprijed, igrači Slavena nisu reagirali, Galešić se ohrabrio, prebacio u drugu brzinu i kroz sredinu terena sjurio se u 16 metara, došao sam pred vratara i zabio za 1:0.

U drugom poluvremena Rijeka se više fokusirala na to kako sačuvati svoju mrežu, vrlo organizirano se branila i nije dopustila previše, Hoxha je bio taj koji je najviše pokušavao, ali nisu to bili posebno konkretni udarci.

Ostalo je 1:0, Koprivničanci su imali inicijativu do kraja susreta, ali kada bi došli u zadnju trećinu, nisu imali ideju što konkretno napraviti pa su tako Sopićevi igrači bez previše muke održali nulu.