PSG visoko slavio, Marseille bez prave šanse

Petar Jenjić • nedjelja, 24.09.2023.

Odigrane su četiri utakmice šestog kola francuske Ligue 1. U najzanimljivijem dvoboju PSG je na domaćem terenu slavio protiv Marseillea s 4:0...

Laganu pobjedu upisao je PSG koji je na domaćem terenu s 4:0 bio bolji od Marseillea. Tako je stigao do 11 osvojenih bodova, dva manje od vodećeg Bresta i jedan manje od Nice. S druge strane, Marseille je na devet bodova.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

PSG je poveo u osmoj minuti nakon što je lijepo iz slobodnog udarca poentirao Achraf Hakimi. Na 2:0 povisio je Randal Kolo Muani nakon što je odbijanac pospremio u mrežu.

Treći pogodak stigao je početkom drugog poluvremena kada je na ubacivanje Ousmanea Dembelea najbolje reagirao Goncalo Ramos i glavom skrenuo loptu u gol. Ramos je svojim drugim pogotkom potvrdio pobjedu Parižana u 89. minuti.

Strasbourg je do treće pobjede sezone stigao u gostima kod Metza, a pogodak za sva tri boda postigao je Habib Diara u 83. minuti.

Zahvaljujući golovima Nabila Aliouija i Mohameda Baya, Le Havre je stigao do pobjede na domaćem terenu protiv Clermonta. Počasni pogodak za goste postigao je Cheick Oumar Konate.

Lens je nakon preokreta stigao do pobjede protiv Toulousea s 2:1. Gosti su vodili preko Cesara Gelaberta, ali slavlje domaćinu donijeli su Wesleyja Saida i Morgana Guilavoguija.

Dodajmo i to da su Montpellier i Rennes odigrali bez pogodaka na Stade de la Mosson.