Atletico nadigrao Real u gradskom derbiju, Modriću poluvrijeme

Petar Jenjić • nedjelja, 24.09.2023.

Najzanimljiviji dvoboj šestog kola španjolske Primere odigran je u Madridu gdje je Atletico kao domaćin bio bolji od gradskog rivala Reala. Na krilima Alvara Morate slavio je s 3:1...

U gradskom derbiju Atletico Madrid slavio je protiv Reala i tako mu nanio prvi poraz ove sezone. Momčad Diega Simeonea slavila je s 3:1 i tako stigla na deset osvojenih bodova, dva manje od današnjeg protivnika i šest manje od vodećih Barcelone i Girone.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atletico je poveo u četvrtoj minuti susreta kada je Samuel Lino ubacio, a Alvaro Morata glavom skrenuo loptu u mrežu. Na sličan način domaćin je podebljao vodstvo, ali u tom slučaju asistent je bio Saul Niguez, a strijelac Antoine Griezmann.

U 35. minuti susreta Real je smanjio zaostatak nakon što je prekrasno s ruba 16 metara pogodio Toni Kroos. Gostima je nakon toga i poništen jedan pogodak zbog zaleđa, a s 2:1 se otišlo na poluvrijeme.

Odmah na otvaranju nastavka šok za Kraljevski klub, Niguez je ubacio, a ponovno se na pravom mjestu našao Alvaro Morata i glavom skrenuo loptu u gol za novu ludnicu na stadionu.

Ivo Grbić nije branio za Atletico, dok je Luka Modrić zamijenjen na poluvremenu kod Reala.

Real Sociedad je pobijedio Getafe na domaćem terenu rezultatom 4:3 i tako ostvario svoju drugu pobjedu sezone. Domaćin je poveo preko Takefusa Kube u drugoj minuti, a do kraja prvog dijela gosti su preokrenuli preko Carlesa Alene i Borje Mayorala.

Uslijedila su tri pogotka domaćina, dva je postigao Mikel Oyarzabal, a jedan Brais Mendez, da bi poraz Getafea ublažio Juanmi Latasa. Sociedad je sada šesti s devet osvojenih bodova.

Rayo Vallecano i Villarreal odigrali su 1:1, a oba pogotka pala su u prvom dijelu. Gosti su poveli u 18. minuti preko Alexandera Sorlotha, a izjednačio je Kike Perez odmah u sljedećem napadu.

Do prve pobjede sezone stigao je Las Palmas koji je na domaćem terenu minimalno slavio protiv Granade. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Kirian u 92. minuti, iako je njegova momčad od 58. minute bila s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Mika Marmol.

Betis i Cadiz su u Sevilli remizirali 1:1. Gosti su poveli preko Chrisa Ramosa u 41. minuti, da bi bod domaćoj momčadi osigurao Guido Rodriguez nakon točno sat vremena igre.