Japanka nadigrala Petru Martić na startu turnira u Tokiju

Petar Jenjić • utorak, 26.09.2023.

Petra Martić upisala je poraz na startu WTA turnira u Tokiju. Bolja je od nje u dva seta bila domaća igračica Misaki Doi...

Nakon poraza Donne Vekić, na startu WTA turnira u Tokiju meč je izgubila i druga hrvatska predstavnica - Petra Martić, od koje je bolja u dva seta bila Misaki Doi.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaća predstavnica slavila je sa 7:5, 6:2 nakon jednog sata i 31 minute provedene na terenu. Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i druga pobjeda japanske tenisačice.

Doi je u meč krenula s breakom i vodstvom od 3:0, no Martić je uzvratila i poravnala na 4:4. Kod zaostatka 5:4 spasila je tri set lopte protivnice, no kod zaostatka od 6:5 nije spasila ukupno četvrtu.

U četvrtom gemu drugog seta Japanka je stigla do breaka, a nešto kasnije i do još jednog oduzetog servisa, kojim je potvrdila pobjedu i plasman u sljedeću rundu.

Tamo je čeka grčka tenisačica Maria Sakkari koja je bila slobodna u prvom kolu.