SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 26.09.2023, 15:30 h, ŠRC Kutjevo, Kutjevo
Suci: Goran Pečarić, Luka Pušić, Vinko Podrug Četvrti sudac: Ivan Vučković
Ramon Mierez 90'+2'
Osijek

Osijek nakon preokreta svladao Kutjevo, igrao i tamošnji gradonačelnik

Petar Jenjić • utorak, 26.09.2023.

Osijek je izborio osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, nakon što je s 4:1 slavio u gostima kod Kutjeva. Domaćin je imao vodstvo, ali vrlo brzo gosti su okrenuli rezultat...

Josip Sušić
46'
3
David Zulj
46'
20
Kayque
72'
7
Josip Budimir
72'
12
Borna Šestak
79'
Stjepan Tomas

Nogometaši Osijeka slavili su u gostima kod Kutjeva protiv istoimenog domaćina. Momčad Stjepana Tomasa slavila je nakon preokreta rezultatom 4:1 i tako izborila osminu finala natjecanja.

Igraj na SuperSport HNK na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je došao u vodstvo u 18. minutiImali su Kutjevčani kontru, lopta je išla na desnu stranu prema Karlu Antunoviću koji se dobro snašao kraj nekoliko gostujućih igrača, prošao kraj Marka Barešića i krasno poentirao.

Deset minuta kasnije Osijek je došao do izjednačenja. Filip Živković odigrao je za Miju Caktaša u šesnaestercu, a lopta nakon toga dolazi do Kristijana Lovrića koji prizemnim udarcem poentira za 1:1.

Potpuni preokret stigao je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Pucao je Lovrić iz slobodnog udarca, obranio je domaći vratar, no lopta se odbila do Caktaša koji nije imao pretežak posao iz blizine.

U 53. minuti stigao je novi pogodak, pucao je izvana Lovrić, lopta je pogodila domaćeg čuvara mreže Nicolasa Lopeza Zuluagu pogodila u glavu pa u gredu i odbila se do Slavka Bralića koji je s deset metara skreće loptu u gol.

Zanimljivo je da je u 72. minuti za Kutjevo ušao njihov gradonačelnik Josip Budimir. U završnici je Osijek stigao do četvrtog pogotka, iz slobodnog udarca pogodio je Ramon Mierez.