SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 26.09.2023, 15:30 h, Novska, Gradski stadion
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Đakovo), Ivan Janić (Ilok)

Mihaela Bradovski • utorak, 26.09.2023.

Nikakvih problema nije bilo za nogometaše Rijeke u prvom kolu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. U Novskoj je svladan Libertas s 9:0...

Antonio Knežević
46'
16
Antonio Đusi
46'
15
Nikola Lipovac
46'
14
Darko Rogulja
56'
10
Gabrijel Kovačević
83'
Željko Sopić

Rijeka je imala vrlo lagan posao u Novskoj, domaći niželigaš Libertas, inače član petog razreda hrvatskog nogometa, nije imao nikakve šanse. Rijeka je igrala u drugoj brzini, ali je svejedno lakoćom punila mrežu domaćina.

Igraj na utakmice SuperSport HNK-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Predstavio se i dugo očekivani napadač Momo Yansane koji je stigao iz moldavskog Šerifa te ostavio dobar dojam. Postigao je dva pogotka, mogao i još koji, ali dosta toga je obranio i domaći vratar Ivica Huska.

Već u četvrtoj minuti Rijeka je povela, Alen Grgić odlično je s desne strane proigrao Yansanea koji je bio sam pred golom i lijepo je pogodio za vodstvo gostiju.

Libertas nije mogao do lopte, a i kada je do nje došao, odmah ju je gubio. U 14. minuti još jedna lopta završila je u domaćoj mreži, Hodža je opalio izvana, Huska nije dobro reagirao i Rijeka je povela s 2:0.

Nastavila se golijada u 18. minuti kada je Ivanović dobio loptu u kaznenom prostoru, došao pred vratara i lakoćom zabio.

Uslijedilo je razdoblje u kojem je domaćin malo predahnuo, ali svejedno je Rijeka do poluvremena došla do još jednog pogotka. Ponovno obrana Libertasa nije dobro postavljena što kažnjava Yansane i zabija za 4:0.

U drugom poluvremenu Rijeka je nastavila puniti mrežu Libertasa i dodala je još pet pogodaka.

Odmah u 49. minuti Ivanović je proigrao Grgića koji mirno zabija za 5:0.

Gosti nisu igrali punom snagom, ali su bili ozbiljni i koncentrirani te rutinski odrađivali posao.

U 58. minuti stigao je i šesti pogodak, Franjo Ivanović bio je strijelac, a do kraja susreta još tri pogotka.

U 69. minuti Ilinković je asistirao Bogojeviću za 7:0, osmi pogodak zabio je Janković nakon što je vratar domaćina obranio pokušaj Juncaja da bi u 90. minuti udarcem izvana konačnih 9:0 postavio Veiga.

Rutinski i lagan posao za Rijeku koja je rano došla do pogodaka i tako uništila nade domaćina.