SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 27.09.2023, 15:30 h
Croatia Zmijavci 0:1(0:0) Rudeš
Rudeš

Rudeš se provukao u Zmijavcima, sjajan gol Srbljinovića

Petar Jenjić • srijeda, 27.09.2023.

Nogometaši Rudeša izborili su osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Na gostovanju kod Croatije iz Zmijavaca slavili su rezultatom 1:0...

Rudeš je kao posljednja momčad SuperSport HNL-a gostovao kod Croatije Zmijavaci, ekipe koja dijeli posljednje mjesto u SuperSport Prvoj NL s BSK Bijelim Brdom.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kao što smo i mogli očekivati, bila je to jedna vrlo čvrsta i zahtjevna utakmica za obje ekipe, a kao pobjednik ipak je izašao Rudeš kojem je za prolazak u osminu finala bio dovoljan jedan pogodak.

I jedna i druga momčad pogodile su okvir gola, a domaćin je u drugom poluvremenu imao i čistu jedan na jedan šansu koju je obranio vratar Rudeša Karlo Kralj.

Gosti iz Zagreba ipak su došli do vodstva u 78. minuti. Nakon jednog kornera lopta se odbila na 20 metara od gola do Tomislava Srbljinovića koji sjajnim udarcem neobranjivo pogađa pod gredu.

Rezultat se do kraja nije promijenio, iako su u zadnjim trenucima susreta domaći imali šansu za izjednačenje, no iz blizine nisu uspjeli uputiti udarac.