SuperSport Hrvatski kup, 1/16 finala, 27.09.2023, 15:30 h
Zagorec 0:2 Gorica
Gorica

Gorica slavila u Krapini za prolaz u osminu finala SuperSport Hrvatskog kupa

Branimir Korać • srijeda, 27.09.2023.

Nogometaši Gorice dobro su odradili posao u prvom kolu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Igrali su u Krapini protiv Zagorca i slavili s 2:0...

Gorica nije imala problema u Krapini, upisala je pobjedu 2:0, a ono što dodatno može veseliti Dinka Jeličića, napravila je to na suveren način, iako je trener gostiju koristio praktički potpuno novu postavu o odnosu na onu koju je koristio u prošlom prvenstvenom kolu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveli su Goričani u 11. minuti kada je iz slobodnog udarca lopta ubačena u 16 metara, a nakon dosta odbijanja došla je na drugoj vratnici do Marija Matkovića koji je šalje u mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Nikola Vujnović koji je u 85. minuti zabio nakon novog ubačaja iz prekida s desne strane, najbolje se snašao i pogodio mrežu domaćina.

Gorica je tako ispunila cilj i izbjegla iznenađenje u Krapini te će igrati u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa gdje će joj protivnik biti Radnik iz Križevaca.