Dinamo pregazio Škrljevo, Cedevita u drugom poluvremenu slomila Bosco

Petar Jenjić • petak, 29.09.2023.

Odigrane su prve dvije utakmice nove sezone hrvatskog košarkaškog prvenstva. Dinamo je visoko slavio protiv Škrljeva, dok je Cedevita Junior bila bolja od Bosca...

Košarkaši Dinama pokazali su kvalitetu više na domaćem terenu protiv DepoLink Škrljeva. Zagrebačka momčad potpuno je razbila protivnika rezultatom 98:59 i tako na najbolji mogući način krenula u novu prvenstvenu sezonu.

Igraj na hrvatsku košarku na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Hrvoje Garafolić sa 17 koševa, dok je Ivan Vučić dodao 16 poena, osam skokova i osam asistencija.

Najraspoloženiji je kod gostiju bio Karlo Uljarević s 20 poena.

Bosco se dobro držao u prvom poluvremenu protiv Cedevite Junior, zaostajao je samo četiri razlike (45:41), ali Vitamini su u nastavku susreta ubacili u brzinu više i slomili otpor protivnika. Slavili su rezultatom 100:74.

Cedevitu je do pobjede predvodio Kevaughn Allen s 18 poena i šest asistencija, dok je Martin Jelić dodao 16 koševa, a vrijedi izdvojiti double-double Vita Kučića s 13 poena i deset asistencija.

Najbolji je u redovima gostujuće momčadi bio Borna Katanović s 13 koševa.