SuperSport HNL, 10. kolo, 30.09.2023, 19:15 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Dejan Vuković (Zagreb)
Slaven Belupo
Benedik Mioč 54'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

Sjajni Farmaceuti: Osječka kriza se nastavlja, Slaven Belupo mu nanio novi poraz

Branimir Korać • subota, 30.09.2023.

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Slaven Belupa koji su upisali vrijednu pobjedu protiv Osijeka rezultatom 1:0. Farmaceuti su odigrali sjajnu utakmicu, bili su vrlo opasni i Osijek je mogao i teže stradati na ovom gostovanju...

Nema nikakve dvojbe da Osijek trese kriza, momčad izgleda loše i ne čini se kao netko tko bi mogao iz te krize tako brzo izaći. Slaven Belupo se isto tako definitivno diže, Roy Ferenčina pokrenuo je momčad koja je bila potpuno raštimana u eri Ricarda Moniza, a sve to jako dobro se osjetilo na terenu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od prve minute Slaven Belupo je bio bolji protivnik i ne bi bilo pravedno da ovdje nije slavio. No, u nogometu smo vidjeli i većih razlika pa rezultata koji to nisu pratili toga je domaćin do posljednjih sekundi bio napet i borio se da udalji Osječane od svog gola.

Već u drugoj minuti centimetri su dijelili Slaven Belupo od vodstva, raspoloženi Hoxha je odlično driblingom izbacio čuvara, namjestio se na udarac i gađao u suprotni kut, ali lopta pogađa vratnicu.

Dva puta nakon toga iskosa je prijetio Štrkalj, ali Malenica je obranio jedan pokušaj dok je kod drugog lopta pogodila vanjski dio mreže.

I onda nova velika prilika dolazi u 22. minuti. Liber i Štrkalj sjajno su kombinirali i gurnuli u čisti zicer Benedika Mioča koji je potpuno sam pred Malenicom, ali on nogom odbija njegov pokušaj.

Do kraja prvog poluvremena još nekoliko opasnih pokušaja Slaven Belupa, Malenica je obranio udarac Hoxhe, Mioč je promašio loptu u sjajnoj situaciji, a na kraju prvog dijela poništen je autogol Guedesa nakon igranja rukom Agbekpornua.

Osijek? U prvom dijelu nije ga bilo nigdje.

Slaven Belupo potpuno zasluženo dolazi do vodstva u 54. minuti. Amaterski je ispala obrana Osijeka, Štrkalj je dao loptu za Mioča koji se sjurio prema golu, lakoćom izbacio iz igre Maneva, došao sam pred Malenicu i onda snažnim udarcem od grede pogodio mrežu.

Prva prava prilika za Osijek stigla je u 59. minuti. Mierez u skoku nije došao do lopte, ali ona dolazi do Lovrića koji puca iskosa, a Štefulj odbija loptu ispred gol linije.

Osijek je do kraja susreta pritiskao, ali dvije najbolje prilike imao je Hoxha. Oba puta obranio mu je Malenica, prvo iz slobodnog udarca s 18 metara, a zatim i nakon što je lakoćom prošao kroz obranu gostiju.

Malenica je bio daleko najbolji pojedinac Osijeka i to sve govori kako je izgledala Tomasova momčad.

Slaven Belupo napokon izgleda onako kako to Roy Ferenčina želi, a Tomas će morati odgovoriti na puno pitanja možda već večeras.