Supersport Prva NL, 8. kolo, 02.10.2023, 20:10 h, Šubićevac
Suci: Luka Slišković (Zagreb), Marko Maloča (Zagreb), Vinko Podrug (Zagreb)
Ivan Šaranić 33'
Dugopolje

Šibenčani u krizi rezultata, Dugopolje izdržalo i uzelo bod na Šubićevcu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.10.2023.

Unatoč velikoj dominaciji, Šibenik nije uspio doći do pobjede protiv Dugopolja. Gosti sa Šubićevca odnose remi nakon što su odigrali 1:1...

Josip Majić
62'
32
Mihael Rovis
62'
10
Stipe Bačelić-Grgić
62'
44
Robert Marijanović
69'
17
Roko Ivanković
84'
Toni Vidović
46'
21
Dražen Bagarić
68'
25
Bruno Burčul
77'
14
Luka Bradarić
85'
23
Nikola Kušeta
85'
Davor Mladina

Ispadanje iz Kupa u Križevcima protiv Radnika, dosta je potreslo Šibenčane, nisu to očekivali i vjerovalo se kako će pokazati reakciju protiv Dugopolja.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pokazali su, ali igrom, ne i realizacijom. Bili su puno bolji protivnik, stvorili su niz prilika, ali nisu ih koristili. Sjajno je branio Luka Ivan Lukić, ali i domaći napadači bili su dosta neprecizni.

Već u četvrtoj minuti Šibenik je imao sjajnu priliku za pogodak. Roca je pao u 16 metara i dosuđen je kazneni udarac, loptu je uzeo Božić, ali sjajno je njegov pokušaj obranio gostujući vratar.

U sedmoj minuti nova velika prilika, ponovno je Božić pucao, ovaj put iz voleja s 12-13 metara, no Lukić ponovno sjajno brani, ovaj put odbija loptu u korner.

Nastavio se pritisak domaćina, a u 19. minuti u prilici je Torres, dobro je pucao, Lukić je malo skrenuo loptu, dovoljno da ne uđe u gol nego da pogodi vratnicu.

Nakon tih promašaja, stigao je pogodak gostiju. U 33. minuti Zdunić je uzeo loptu i ubacio na peterac, tamo dolazi Šaranić i zabija za vodstvo.

Pokušavali su se domaćini do poluvremena vratiti, Božić je imao još jednu sjajnu priliku, bio je sam na desnoj strani kaznenog prostora, ali pucao je jako loše.

Možda najbliže poravnanju u prvom dijelu domaćin je bio kada je Cvijanović sjajnim udarcem pogodio gredu.

U drugom dijelu Šibenik je snažno pritiskao, ali gosti su se odlično branili i nisu dopuštali toliko prilika.

Ipak, u tom razdoblju došao je Šibenik do pogotka. U 76. minuti Vidović je u 16 metara srušio Marijanovića i dosuđen je kazneni udarac. Ovaj put pucao je Majić i to neobranjivo za 1:1.

Do kraja susreta gosti su izdržali, ostalo je 1:1 i Šibenik je uzeo samo bod protiv Dugopolja.