Monza do gostujućih bodova kod Sassuola, Juriću samo bod protiv Verone

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.10.2023.

Monza i Fiorentina pobjedom su zatvorili sedmo kolo Serie A, a Jurićev Torino nije usoio na svom travnjaku doći do pobjede protiv Verone...

U dvoboju sedmog kola talijanske Serie A nogometaši Monze su ostvarili prvu gostujuću pobjedu u sezoni, svladali su Sassuolo 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Colombo u 66. minuti. Hrvatski reprezentativac Martin Erlić je odigrao cijelu utakmicu za Sassuolo koji je time upisao četvrti poraz u sezoni. Mirko Marić je, pak, odgledao dvoboj s gostujuće klupe za pričuve. Monza se popela na deseto mjesto, jednu poziciju ispred Sassuola.

Pogodaka nije bilo u ogledu Torina, sastava kojeg vodi hrvatski trener Ivan Jurić i Verone.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić za Torino je igrao od 54. minute, a njegova je momčad trenutačno deveta.

U posljednjem dvoboju sedmog kola talijanske Serie A nogometaši Fiorentine su na svom stadionu pobijedili Cagliari 3:0.

Bodove protiv posljednje momčadi na ljestvici Fiorentina je osigurala u uvodnih dvadeset minuta susreta kada je zabila dva pogotka. Prvo je Argentinac Nico Gonzalez u trećoj minuti načeo goste sa Sardinije, dok je u 21. Dossena pogodio vlastitu mrežu. U sudačkoj nadoknadi, u 93. minuti, Nzola je okrunio domaći kontranapad i postavio konačnih 3:0.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je u udarnoj momčadi Fiorentine, a zamijenjen je u 64. minuti.