Mikrut i Prižmić preskočili prve prepreke na turnirima u Portugalu i Francuskoj

Branimir Korać • utorak, 03.10.2023.

Luka Mikrut i Dino Prižmić igrat će u drugom kolu Challengera u Lisabonu i Mouilleronu. Mikrut je svladao Stefana Travagliju, a Prižmić Dana Addeda...

Dobar dan za mlade hrvatske tenisače na Challengerima. Luka Mikrut i Dino Prižmić, dvojica tinejdžera koji napreduju iz tjedna u tjedan, prošli su prvo kolo.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mikrut je u Lisabonu kroz kvalifikacije došao do glavnog turnira i tamo igrao protiv 205. igrača svijeta, iskusnog Talijana Stefana Travaglije te je odnio pobjedu u tri seta.

Bio je impresioniran na startu i izgubio je prvi set sa 6:1 da bi sa 6:2 odgovorio u drugom. Odluka je pala u trećem setu gdje breakova nije bilo, a Mikrut je sa 7:1 u 13. igri prošao u drugo kolo.

Tamo će igrati protiv još jednog Talijana, Franca Agamenonea koji je jedno mjesto ispred Travaglije na ljestvici.

Dino Prižmić u francuskom Mouilleron-Le-Captifu za prvog protivnika imao je domaćeg igrača Dana Addeda. Prižmić nije imao nikakvih problema i slavio je za nešto više od sat vremena sa 6:3, 6:1.

On još ne zna protivnika u drugom kolu, igrat će protiv boljeg iz meča između Jacka Drapera i Jakuba Menšika.