Liga prvaka, skupina D, 2. kolo, 03.10.2023, 21:00 h
Inter 1:0 Benfica
Benfica

Inter nadigrao Benficu, gosti izbjegli visok poraz

Mihaela Bradovski • utorak, 03.10.2023.

Nakon što je upisala poraz u prvom kolu protiv Salzburga na svom travnjaku, Benfica je poražena i u gostima kod Intera. Domaćin je slavio 1:0, a trebao je i uvjerljivije do pobjede...

Liga prvaka nije dobro počela za Benficu. Očekivala je u najmanju ruku bolje nastupa, ali nakon prva dva kola je na nuli što se tiče bodova i s ne baš najboljim dojmom.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Inter je s druge strane startao remijem kod Real Sociedada u susretu koji je vrlo lako mogao izgubiti, a u Milanu je ipak ostavio bolji dojam i stigao po tri boda posve zasluženo.

Domaćin je dugo pokušavao svladati Trubina, u 54. minuti fantastičnu priliku imao je Lautaro koji snažnim udarcem pogađa gredu, zatim puca Thuram u blok pa Lautaro iskosa, ali to je obranio Trubin.

U 62. minuti Inter zasluženo dolazi do vodstva. Denzel Dumfries prošao je desnom stranom i odlično ubacio u sredinu za Thurama koji se odvojio od čuvara i ostao sam te zabio za vodstvo.

Do kraja susreta Lautaro Martinez mogao se proslaviti, imao je niz prilika, ali nije nijednu iskoristio.

Petar Musa kod gostiju je igrao od 68. minute.