Još jedan Talijan ipak je bio prejak za Luku Mikruta

Petar Jenjić • srijeda, 04.10.2023.

Hrvatski tenisač Luka Mikrut poražen je u osmini finala Challengera u Lisabonu. Bolji je od njega u dva seta bio Franco Agamenone...

Nakon što je prošao kvalifikacije i u prvom kolu izbacio 205. tenisača svijeta Stefana Travagliju, Luka Mikrut ipak je zaustavljen u osmini finala Challengera koji se ovog tjedna igra u Lisabonu.

Igraj teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lijep niz pobjeda zaustavio je jedno mjesto bolje plasirani, 204. tenisač svijeta, Franco Agamenone koji je slavio u dva seta protiv hrvatskog predstavnika, trenutno 542. na ATP ljestvici.

Agamenone je u prvom međusobnom dvoboju slavio sa 7:6, 6:3 nakon jednog sata i 32 minute provedene na terenu. Slijedi mu meč protiv sunarodnjaka Riccarda Bonadija.

Mikrut je u prvom setu imao break prednosti, ali njegov je protivnik uspješno izborio tie-break u kojem je slavio sa 7:4. U drugom setu dva je puta oduzeo servis hrvatskom tenisaču i priveo meč kraju.