SuperSport HNL, 11. kolo, 07.10.2023, 18:30 h, Rujevica
Suci: Patrik Kolarić, Bojan Zobenica, Goran Pataki; 4. sudac: Ante Čulina; VAR: Ante Čuljak, Kruno Šarić

Petar Jenjić • subota, 07.10.2023.

U drugom Jadranskom derbiju ove sezone, nogometaši Rijeke upisali su pobjedu i tako zasjeli na vrh ljestvice SuperSport HNL-a. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Niko Janković iz penala...

U najzanimljivijem susretu 11. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Rijeke slavili su u Jadranskom derbiju protiv Hajduka s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda donio je Niko Janković, a samim time svojoj momčadi i vrh ljestvice uoči reprezentativne pauze.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U četvrtoj minuti Filip Krovinović je ubacio na Darija Melnjaka, bek Hajduka glavom pogađa stativu. Nakon toga je Rijeka preuzela posjed i češće bila na polovici Hajduka. Pet minuta kasnije pucao je Niko Janković izvana, ali od bloka se lopta odbila malo kraj gola.

Marko Pjaca uputio je prvi udarac u okvir gola u 20. minuti, ali obranio je Ivan Lučić. Nešto kasnije Marko Livaja pokušao je s centra, no otišlo je kraj gola. Postigao je isti igrač i pogodak nakon pola sata igre, ali dosuđeno je zaleđe.

Odlična šansa stigla je u 35. minuti kada je Emir Sahiti pucao iskosa unutar kaznenog prostora, no Nediljko Labrović odbio je u korner. Pet minuta kasnije izvrsna prilika za vodstvo Rijeke, Marco Pašalić izborio se za prostor unutar kaznenog prostora, a lopta se od grede odbila van gol linije.

U 56. minuti sjajno je pucao Toni Fruk iz slobodnog udarca, no obranio je Lučić. Vratar Hajduka nije mogao ništa u 63. minuti. Krovinović je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudac dosudio penal nakon provjere, a siguran s 11 metara bio je Niko Janković.

Nakon toga bilo je jako malo aktivne igre. U 80. minuti izdvaja se pokušaj voleja Mihaela Žapera koji je obranio domaći vratar. Momo Yansane je pobjegao Josipu Elezu i pucao iskosa s 12 metara, no otišlo je malo kraj stative. Do kraja susreta Filip Čuić je pucao glavom kraj gola i to je bilo sve.