Bosco upisao novi uvjerljiv poraz, Dubrovnik glatko slavio u Zagrebu

Branimir Korać • subota, 07.10.2023.

U pvom današnjem susretu drugog kola hrvatskog košarkaškog prvenstva Dubrovnik je u gostima upisao vrlo uvjerljivu pobjedu protiv Bosca...

Nakon poraz od 31 poena razlike (105:74) protiv Cedevite Junior u prvom kolu, Bosco je u drugom kolu poražen još uvjerljivije. Svladao ga je u Trnskom Dubrovnik čak sa 101:54.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Konačni rezultat puno govori, ali nakon prve četvrtine nije bilo nikakvih naznaka da bi moglo ovako završiti. Naime Dubrovnik je nakon prve četvrtine vodio s 24:21 i susret je bio posve otvoren.

Ipak, već druga dionica ponudila je odgovor o pobjedniku, otišla je na stranu Dubrovnika s vrlo uvjerljivih 33:14.

Već tu je sve bilo jasno i u nastavku susreta gosti su samo povećavali razliku protiv demotiviranih domaćina.

Najbolji kod Dubrovnika bili su Gvido Guštin sa 17 poena i 12 skokova te Vladan Lazić sa 16 poena i osam skokova.

Kod Bosca Borna Katanović ubacio je 16 poena, a Toni Jelenković 15.