Lyon još jednom kiksao, prekid u Montpellieru zbog divljanja navijača

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.10.2023.

U osmom kolu francuskog prvenstva Lyon je još jednom kiksao i ostao bez pobjede, ovaj put kod kuće protiv Lorienta. Marseille je bio uspješan protiv Le Havrea...

Nogometaši Lyona nastavili su s razočaravajućim rezultatima nakon što su u susretu osmog kola francuskog prvenstva kod kuće odigrali 3:3 protiv Lorienta ostavši u zoni ispadanja.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u 16. minuti golom Eli Juniora Kroupija, no Lyon je do kraja poluvremena uspio okrenuti rezultat s tri gola, a strijelci su bili Ernest Nuamah (21) i Alexandre Lacazette (22, 41-11m).

Ipak, Lorient je u nastavku uspio izjednačiti. Kroupi je u 54. minuti smanjio, da bi Darlin Yongwa u 79. minuti izjednačio na 3:3. Za Lyon je cijeli susret odigrao Dejan Lovren, dok Duje Ćaleta-Car nije ulazio u igru. Lyon se trenutačno nalazi na 17. mjestu sa svega tri boda, pet manje od zone spasa.

Utakmica između Montpelliera i Clermonta je prekinuta u šestoj minuti nadoknade nakon što su domaći navijači petardom gađali gostujućeg vratara Moryja Diawa.

Na usporenoj snimci se moglo vidjeti kako je petarda eksplodira vrlo blizu stopala gostujućeg vratara koji je na nosilima iznesen s terena, a sudac Florent Batta je prekinuo utakmicu.

Do prekida je Montpellier vodio s 4:2.

U prvom nedjeljnom susretu Marseille je pobijedio Le Havre s 3:0 prekinuvši niz od sedam susreta bez pobjede.

Marseille je zadnju pobjedu ostvario 28. kolovoza protiv Bresta, a potom je spojio pet ligaških i dva europska susreta bez slavlja.

Golove za OM zabili su Arouna Sangante (18-ag), Pierre-Emerick Aubameyang (21) i Ismaila Sarr (84). Gosti su od 40. minute igrali bez isključenog Rassoula Ndiayea.

Marseille je ovom pobjedom napredovao na šesto mjesto sa 12 bodova, dok je Le Havre na 13. mjestu s devet bodova.

Na vrhu ljestvice je Monaco sa 17 bodova.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Lens - Lille, te Rennes - PSG.