Hrvatska se protiv Francuske želi vratiti na vrh kvalifikacijske ljestvice za Svjetsko prvenstvo

Krešimir Milić • utorak, 10.10.2023.

U prvoj utakmici slavili su Francuzi s 5:2. Mavrovićevi izabranici traže na iskupljenje na domaćem terenu danas…

Ostao je gorak okus nakon utakmice u Lavalu. Slavili su Francuzi protiv Hrvatske prošlog tjedna s 5:2 i tako zauzela vrh kvalifikacijske ljestvice za Svjetsko prvenstvo 2024. godine.

Igraj na Hrvatska - Francuska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuzi su u toj utakmici otišli na poluvrijeme s prednošću od 1:0, a onda su u posljednjih deset minuta zabili četiri pogotka i upisali pobjedu. Utakmica je odigrana u prekrasnom ambijentu pred tri tisuće gledatelja, a Hrvatska je pružala dobru partiju 30-ak minuta i imala vodstvo od 2:1 koje su Francuzi preokrenuli.

I dalje izabranici Marinka Mavrovića imaju sve u svojim rukama. Uzvrat igraju danas u zagrebačkom Domu sportova, a pobjedom se vraćaju na prvo mjesto ljestvice.

U okviru Elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024. godine Hrvatska je dosad upisala dvije pobjede i jedan poraz te je na drugom mjestu sa šest bodova. Francuska ima bod više, a treće mjesto u skupini drži Slovačka, dok je Njemačka na zadnjem mjestu s tri boda.

Hrvatska je blizu plasmana na Svjetsko prvenstvo koje će se održati iduće godine u Uzbekistanu, a pobjedom protiv Francuza bit će još jedan korak bliže.

Zagreb je pokazao više puta da zna napraviti sjajnu atmosferu na futsalu pa se isto očekuje danas i za reprezentaciju.

Što su rekli?

Marinko Mavrović, izbornik Hrvatske: "Primili smo nedopustive pogotke iz prekida protiv Francuza. Trebamo što prije zaboraviti tu utakmicu, u slučaju naše pobjede u Zagrebu ponovno ćemo izbiti na vrh ljestvice. I dalje sve držimo u svojim rukama. U idućoj utakmici ne mogu računati na dvostrukog strijelca Abdessamada Mohammeda. To je jako dobra vijest za nas, vidjeli smo u četvrtak koliko je on dobar igrač. No, mi se svakako moramo baciti na glavu i ići na pobjedu. Ovim putem pozvao bih sve ljubitelje futsala iz Zagreba i okolice da napune dvoranu. Trebat će nam podrška navijača."