Francuzi gotovo sa zvukom sirene upisali pobjedu protiv Hrvatske

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 10.10.2023.

Hrvatska je novim porazom od Francuske došla u puno težu poziciju u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo u futsalu. Prvo mjesto je praktički izgubljeno...

Hrvatska futsalska reprezentacija po drugi put je poražena od Francuske u kvalifikacijama Elitne runde za odlazak na Svjetsko prvenstvo, u Zagrebu su Francuzi slavili 2:1 golom u pretposljednjoj sekundi.

Igraj na utakmice futsala na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šanse Hrvatske za prvo mjesto i direktni plasman na SP tako su svedene na minimum. Trenutačno je Francuska vodeća s deset bodova, dok druga Hrvatska ima šest. Iza su Slovačka s četiri boda, a posljednja Njemačka ima tri.

Utakmica je počela sjajno za Hrvatsku jer je već u trećoj minuti za 1:0 pogodio Antonio Sekulić. Sve do kraja poluvremena igralo se tvrdo i premda je bilo nekoliko prilika na obje strane mreže se nisu tresle.

U drugom poluvremenu Hrvatska nije dugo vremena uživala u vodstvu, u 24. minuti za 1:1 je zabio Toure. Sve do kraja bolji su na parketu bili Francuzi koji su imali opasnije prilike i bili su bliže drugom pogotku i vodstvu. Iznimno dobro u tim je trenucima branio hrvatski golman Primić.

U završnici je Hrvatska izvukla vratara te igrala s čovjekom više u polju. No, takvo što nije iskoristila, čak štoviše, sekundu prije kraja Mouhoudine je zabio gol za francusko slavlje 2:1.

Do kraja kvalifikacija Hrvatskoj još slijedi gostujuća utakmica kod Slovačke te domaći dvoboj protiv Njemačke.