Uvjerljiva pobjeda Albanije protiv izravnog konkurenta, Poljaci slavili na Farskim Otocima

Branimir Korać • petak, 13.10.2023.

U skupini E odigrana su dva susreta sedmog kola. Albanija je bila uvjerljiva protiv Češke, a Farski Otoci poraženi su od Poljske...

Albanija i dalje čvrsto drži vodeću poziciju u skupini E nakon što je upisala vrlo važnu pobjedu protiv Češke s 3:0.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S ovim bodovima Albanija je odmaknula na četiri boda više od drugoplasirane Poljske i na pet bodova ispred trećeplasirane Češke te odmah do nje s istim brojem bodova Moldavije.

Albanija je odlično krenula i već u devetoj minuti povela je golom Jašira Asanija. Česi su u 39. minuti ostali s igračem manje kada je Mojmir Chytil rukom postihao gol, bio mu je to drugi žuti karton.

S igračem više Albanija je u nastavku susreta s dva pogotka Taulanta Seferija slavila s 3:0.

Poljaci nisu imali problema na Farskim Otocima i stigli su do očekivanih bodova.

Puno im je pomogao rani pogodak već u četvrtoj minuti kada je Sebastian Szymanski pogodio mrežu domaćina. Na početku drugog dijela domaćin ostaje i s igračem manje, a priču zaključuje u 65. minuti Adam Buksa.