EP 2024., skupina D, 7. kolo, 12.10.2023, 18:00 h
Latvija 2:0 Armenija
Armenija

Latvija s igračem manje nanijela poraz i težak udarac Armencima

Branimir Korać • petak, 13.10.2023.

U hrvatskoj kupini kvalifikacija za Europsko prvenstvo Latvija je priredila iznenađenje protiv Armenije...

Ambicije Armenaca u borbi za jednu od prve dvije pozicije, zaradile su ozbiljan udarac. U gostima kod Latvije poraženi su 2:0.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na ovo gostovanje Armenija je doputovala tražeći isključivo tri boda, ali niti s igračem više nije mogla do pobjede.

Domaćin je poveo u 39. minuti pogotkom Ikaunieksa, ali kada je Marcis Oss u 52. minuti zaradio drugi žuti karton, Armenija je dobila priliku za povratak.

Međutim nije je iskoristila, čak štoviše, primila je još jedan pogodak i to u 68. minuti preko Danielsa Balodisa.

Latviji su ovo prvi bodovi, a Armenci do kraja još čekaju Wales i putuju u Hrvatsku.