Vodeni sportovi

Loren Fatović pogodio za pobjedu Jadrana u drami u Dubrovniku

Mihaela Bradovski • petak, 13.10.2023.

Odigrani su susreti petog kola regionalne vaterpolske lige, a svjetla pozornice bila su usmjerena prema Dubrovniku gdje je Jug ugostio splitski Jadran...

Drama u susretu petog kola regionalne lige, u dvoboju hrvatskih predstavnika u Ligi prvaka, Jadran je u Dubrovniku bio bolji od Juga s 12:11.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odluka je pala u posljednjim trenucima susreta kada je Jadran pogotkom Lorena Fatovića stigao do pobjede. Fatović je dijete Juga, najbolje dane karijere proveo je u kapici Dubrovčana, ali ovdje je bio koban za njih.

Jug je u dva navrata tijekom susreta vodio s dva gola prednosti, ali Jadran je došao do preokreta. 50 sekundi prije kraja Maro Joković iz peterca poravnava na 11:11, ali nije bilo dovoljno, Jadran je ipak došao do pobjede.

Kod Jadrana su se istaknuli s po dva gola Jerko Marinić Kragić, Konstantin Harkov i Loren Fatović. Kod Juga Joković je postigao pet pogodaka, a Rino Burić.

Primorje je u Rijeci slavilo 15:11 protiv Solarisa u susretu u kojem su Riječani u drugom poluvremenu došli do prednosti i upisali pobjedu.

Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno, Šibenčani su dobro otvorili drugih 16 minuta i do polovice treće dionice bili su u vodstvu. Imali su 9:7, ali onda kreće sjajna serija domaćina od 7:0 te je dvoboj tu odlučen.

Najbolji kod Primorja bili su Noa Čubranić s pet golova te Gabrijel Burburan i Kas Te Riele s po dva gola. Kod Solarisa Antonio Petković postigao je tri gola.

Mornar je uvjerljivo poražen u gostima kod Jadrana iz Herceg Novog koji je slavio s 19:8. Očekivana pobjeda domaćina, razlika u kvaliteti bila je očita.

Po četiri gola postigli su Jovan Vujović i Strahinja Gojković. Kod gostiju po dva gola postigli su Bruno Hrvatić i Ferdinand Josip Bušelić.