Francuzi osigurali nastup na Euru, Grci i Nizozemci u borbi za drugo mjesto

Mihaela Bradovski • petak, 13.10.2023.

U skupini B Francuska je i dalje na stopostotnom učinku i igrat će na Europskom prvenstvu. Grci i Nizozemci će u sljedećem kolu odlučivati o drugom mjestu...

Francuska je još jedan sudionik Europskog prvenstva u Njemačkoj, a Nizozemska je u podosta kompliciranoj situaciji te u ponedjeljak igra utakmicu odluke u gostima kod Grčke.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuzi su i dalje stopostotni nakon što su slavili s 2:1 u Nizozemskoj dok Nizozemska ima tri boda manje i utakmicu manje od Grčke. Nipošto ne smije upisati poraz na ovom gostovanju jer bi on mogao značiti čak i oproštaj od Eura, barem kroz ove kvalifikacije.

Zato su Nizozemci i ušli u susret protiv Francuske tražeći pobjedu iako su nastupili znatno oslabljeni.

Početak je bio vrlo loš za Nizozemsku koja je primila gol već u sedmoj minuti, Clauss, koji je imao 100 posto uspješnost dodavanja u prvom poluvremenu, asistirao je Mbappeu za vodstvo.

Odmah na početku drugog dijela novi pogodak Mbappea i povećanje prednosti na 2:0. Nadu Nizozemcima vratio je u 83. minuti Quilindschy Hartman koji smanjuje zaostatak, ali domaćin nije uspio dovršiti povratak. Čak je Francuska bila bliža novom pogotku, no Mbappe je pogodio gredu.

Grci su upisali vrlo važnu pobjedu u gostima kod Irske slaveći s 2:0. Vrlo dobar nastup Grka koji su došli do oba pogotka u prvom dijelu kada su mrežu tresli Giakoumakis i Masouras.