Suci: Marino Majstrović (Split), Kristijan Kuduz (Vrlika), Tomislav Mioković (Sisak)
Marko Ivanović 7'
Dubrava

Dubrava dobro krenula, Šibenčani joj do kraja napunili mrežu

Branimir Korać • subota, 14.10.2023.

Šibenik je prekinuo neugodan niz utakmica bez pobjede i svladao je Fubravu s 4:1. Gosti su rano poveli, ali Šibenik je imao spreman odgovor i na kraju je slavio...

Robert Marijanović
66'
10
Stipe Bačelić-Grgić
74'
2
Bruno Brajković
74'
8
Roko Ivanković
82'
17
Roko Brajković
82'
Patrick Kessie
46'
18
Branimir Ćavar
46'
10
Petar Petriško
46'
14
Marcelo Alixandre
66'
11
Fran Vukelić
71'
Ivan Božić

Dobar ulazak u utakmicu nije puno značio Dubravi koja je u konačnici uvjerljivo poražena od Šibenika s 4:1. Mora se reći potpuno zaslužena pobjeda Šibenčana koji su bili bolji, imali više prilika i u konačnici su to i naplatili.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Počelo je odlično za goste koji su u sedmoj minuti poveli krasnim pogotkom Marka Ivanovića koji je iskosa pogodio sam gornji suprotni kut.

Nakon primljenog pogotka, Šibenik je počeo preuzimati inicijativu, bio je sve bolji i opasniji te je u 23. minuti došao do poravnanja, Roca je dao dugačku loptu za Božića koji prima loptu i pogađa u suprotni kut.

Nastavili su domaćini nizati prilike, a preokret je stigao u 37. minuti. Majić je upisao šesti ovosezonski pogodak, dobro je pucao iskosa i pogodio mrežu Šarkanja.

I u drugom dijelu bolji su bili domaćini. Stigli su do još dva pogotka, a prvi od njih postignut je u 59. minuti kada je Majić ubacio s lijeve strane, a Kolega glavom poslao loptu u mrežu.

Točku na i stavio je u 85. minuti Stipe Bačelić-Grgić, Roko Brajković je ubacio, a Bačelić-Grgić skrenuo loptu u mrežu.

Važna pobjeda za Šibenik koji je ostao uz bok s još dvije momčadi na vrhu ljestvice.