Porečki Jadran napunio mrežu Karlovca, Dugo Selo s igračem manje do visoke pobjede u Bjelovaru

Mihaela Bradovski • subota, 14.10.2023.

Odigrani su susreti desetog kola SuperSport Druge NL, a najuvjerljivije pobjede upisali su Jadran iz Poreča i Dugo Selo...

Dugo Selo nanijelo je težak poraz Bjelovaru u gostima iako je cijelo drugo poluvrijeme igralo s igračem manje. Indisponirani domaćin odigrao je lošu utakmicu i zasluženo je poražen.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Početak utakmice nije davao naznake nekih problema, domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Jovana Motike, ali onda je krenuo preokret. Uz dva gola Ivana Filipovića i jedan Maksa Slunjskog, Dugo Selo je povelo s 3:1, a u 45. minuti ostalo je bez isključenog Marijana Starčića.

Bez obzira na to Dugo Selo došlo je do još dva pogotka u drugom dijelu i to preko Jacoba Tarasenka i Slunjskog za konačnih 5:1.

U jednoj od utakmica kola Marsonia je ugostila Jadran LP i remizirala 1:1. Domaćin je vodio golom Antonija Ivandića od 24. minute i imao je prednost sve do 93. minute kada Nikola Čepo postavlja konačnih 1:1 i spašava goste od poraza.

Istim rezultatom okončan je i dvoboj u Križevcima između domaćeg Radnika i Mladosti iz Ždralova. Gosti su vodili golom Tonija Brezine do 81. minute kada Tomislav Turčin vraća Radnik u utakmicu i poravnava na 1:1.

Remi je viđen i u Belišću gdje je domaćin dva puta vodio, ali Grobničan se oba puta vratio i na kraju odnio bod remijem 2:2. Dvostruki strijelac za Belišće bio je Silvio Anočić, a za goste su pogađali Patrik Srzentić i Jonathan Ante Maraš.

Odličan posao odradila je Kustošija kod kuće protiv Hrvaca pobjedom 3:1. Pobjedu je osigurala u drugoj polovici drugog poluvremena golovima Karla Igora Majića i Wisdoma Ubanija. Inače, Kustošija je povela u 54. minuti golom Ivana Mihaljevića, a gosti su se nakratko vratili preko Marka Čove.

Za iznenađenje se pobrinuo porečki Jadran koji je impresivno stigao do prve ovosezonske pobjede pregazivši Karlovac s 5:1. Karlovčani su poveli golom Zvonka Pamića s 11 metara, a onda je krenulo. Dva gola Olivera Sumića te po jedan Saleha Abdullaha, Ivana Macana i Igora Lepinjice.