SAD poveo, Njemačka preokretom do pobjede u prijateljskom dvoboju

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 15.10.2023.

Reprezentacije SAD-a i Njemačke odigrale su prijateljsku utakmicu u East Hartfordu. Dvoboj je otišao na stranu sljedećeg domaćina Europskog prvenstva koji je slavio s 3:1...

Nogometaši Njemačke, predvođeni novim izbornikom Julianom Nagelsmannom, pobijedili su u prijateljskoj utakmici domaćina Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1.

Igraj na Wales - Hrvatska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvoboj odigran u East Hartfordu nije dobro počeo za domaćina idućeg Europskog prvenstva jer je Amerikance u vodstvo doveo Christian Pulisic golom u 27. minuti. Međutim, Nijemci su uspjeli izjednačiti do kraja prvog dijela, za 1:1 je pogodio Ilkay Gündogan u 39. minuti.

U nastavku susreta Njemačku su do pobjede odveli Niclas Füllkrug i Jamal Musiala koji su zabijali u 58. i 61. minuti za konačno slavlje gostujuće momčadi.

Njemačka će u srijedu 18. listopada odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, igrat će protiv Meksika u Philadelphiji.