Preokret kanadske tenisačice za titulu u Hong Kongu

Petar Jenjić • nedjelja, 15.10.2023.

Do titule u Hong Kongu stigla je Kanađanka Leylah Fernandez koja je bila bolja od Katerine Sinakove. Čehinja je dobila prvi set, ali izgubila preostala dva...

Saznali smo pobjednicu WTA turnira u Hong Kongu, a radi se o Leylah Fernandez iz Kanade koja je u finalu bila bolja od Čehinje Katerine Siniakove.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon dva sata i 39 minuta igre, Fernandez je slavila sa 3:6, 6:4, 6:4 Ovo im je bio drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Kanađanke koja je slavila i prošle godine u Roland-Garrosu.

Dva breaka napravila je Siniakova u prvom setu što joj je bilo i više nego dovoljno. Fernandez je u drugom povela s 4:0, Čehinja je vratila jedan break minusa, no ne i drugi.

U osam gemova trećeg seta vidjeli smo po dva breaka sa svake strane, a kod 4:4 je Fernandez napravila još jedan te odservirala za titulu. U petom finalu ovo joj je treća pobjeda.

Siniakova ostaje na četiri titule u pojedinačnoj konkurenciji, a ovo joj je bio peti poraz.