Portugal razmontirao BiH, navijač napao Ronalda, važna pobjeda Slovačke

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.10.2023.

Odigrane su utakmice osmog kola u skupini J. Portugal je visoko slavio u gostima kod Bosne i Hercegovine, kao i Island kod kuće protiv Lihtenštajna. Važnu pobjedu upisala je i Slovačka koja je slavila kod Luksemburga...

BiH nije uspjela iznenaditi Portugal i zadržati šanse za plasman na Europsko prvenstvo. Ne samo da nije uspjela iznenaditi, nego su ih gosti potpuno pregazili. Slavili su s 5:0, a svih pet golova postigli su u prvom dijelu.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Portugal je poveo nakon samo pet minuta igre. Adrian Leon Barišić igrao je rukom, a sudac pokazao na najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Cristiano Ronaldo koji je poentirao i u 22. minuti nakon proigravanja Joaa Felixa.

Samo tri minute kasnije Goncalo Inacio poslao je loptu za Bruna Fernandesa koji je snažnim udarcem poentirao pod gredu. U 32. minuti Joao Cancelo poentirao je za 4:0, a u 39. minuti domaći navijač upao je u teren i napao Ronalda, no zaštitari su ga uhvatili na vrijeme.

Peti pogodak stigao je u 43. minuti kada je još jednom izigrana domaća obrana, a zabio je Joao Felix. Zanimljivo, i drugi i pet gol dosuđeno je zaleđe, ali su nakon pregleda snimke ipak potvrđeni.

Do okruglih deset bodova u skupini stigao je Island koji je na domaćem terenu bio bolji od Lihtenštajna. U prilično jednosmjernom dvoboju slavio je rezultatom 4:0.

Island je poveo u 22. minuti kada je penal iskoristio Gylfi Sigurdsson, a u 44. se u strijelce se upisao i Alfred Finnbogason. Odmah nakon toga gosti su imali priliku smanjiti iz penala, no Sandro Wieser nije bio precizan.

Domaćin je pobjedu potvrdio u nastavku susreta. U 49. minuti svoj drugi gol zabio je Sigurdsson, dok se u 63. minuti u strijelce upisao Hakon Haraldsson.

Jako važnu pobjedu u borbi za Euro upisala je Slovačka koja je u gostima kod Luksemburga slavila s 1:0 pogotkom Davida Durisa iz 77. minute. Sada su drugi sa 16 bodova, pet više od večerašnjeg protivnika, a osam manje od Portugala.